V galeriji oddelka za odrasle Knjižnice Kočevje gostimo razstavo Barve narave mlade umetnice Kiani Nie Šertelj. Kiani Nia je stara 14 let in letos zaključuje 9. razred Osnovne šole Ob Rinži v Kočevju. Naslednje leto pa se podaja novim uspehom naproti v Srednjo šolo za oblikovanje in fotografijo.

Svojo ustvarjalno pot je začela že v vrtcu. V šoli je prejela kar nekaj nagrad in priznanj na Prešernovem natečaju. V prostem času rada riše in slika različne motive pokrajine in živali.

Za vse slike na tej razstavi je Kiani uporabila akrilne barve, rada uporablja tudi oglje in vodene barve. Slike je začela slikati za preizkus likovne nadarjenosti, ki ga je uspešno opravila. V prihodnosti upa, da bo naslikala še lepše slike in razvila še več različnih tehnik ustvarjanja.

Lepo vabljeni!